آثار کاوه سیداحمدیان در اکلر

کاوه سیداحمدیان، متولد اسفند ۱۳۶۰

از لذت بخش‌ترین عکاسی‌ها برای کاوه، عکاسی در زمستان و شب مهتاب است.

کاوه از سال ۱۳۸۰ عکاسی حرفه‌ای و به دنبال آن عکاسی طبیعت را شروع کرد. یکی از چالش‌های کاوه از همان ابتدا عکاسی از قله دماوند بوده و به گفته خودش همیشه دنبال یک زاویه جدید و یا لحظه‌ای خاص برای ثبت آن بوده است.

قله دماوند از قله توچال – زمستان ۱۳۸۵

تجربه کاوه برای ثبت این عکس از زبان خودش:

۱۳ بهمن ۱۳۸۵، شب مهتاب بود، که به سرم زد تنهایی به قله توچال بروم و از بالای قله در شب از دماوند عکاسی کنم.

مدت‌ها بود به دنبال هوای مناسب برای این کار بودم و آن شب به نظر همه چیز جور درمی‌آمد. جوانی و کله‌شقی هم بی تاثیر در تصمیمم نبود.

قبل از غروب، ابری بسیار منحصر به فرد بالای دماوند تشکیل شد که شانسی برای من بود تا این عکس را ثبت کنم. البته با مقدار زیادی ماجراجویی.

روز و شب عجیبی را گذراندم، هوا آنقدر سرد بود که قمقمه آبم با وجود نمکی که درونش ریخته بودم کاملا یخ زد و بی آب شدم. شب وقتی در سرما بالای قله مشغول عکاسی بودم، باد شدیدی گرفت و باعث شد دوربین و سه‌پایه عکاسیم از چند سخره به پایین پرت شوند و از بین بروند.

نیمه شب هم یک تیم نجات آمدند قله دنبال من! شنیده بودند یک نفر رفته قله و برنگشته.

خلاصه اون شب کلی دعوا شدم و با دوربین شکسته به خانه برگشتم، تنها چیزی که خوشحال نگه‌ام می‌داشت، عکس‌ها بودند که در کارت دوربینم باقیمانده بودند.

امروز ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ که این عکس را در این ابعاد تماشا می‌کنم، خوشحالم این تجربه سخت و گرن را  در آن زمان پشت سر گذاشتم و این عکس زیبا برای تماشای همه ثبت شد.